Żywy Różaniec Forum Frondy
RSS
IV Rocznica powstania ŻRdFF - Jastrzębie Zdrój i Warszawa
              

 

        Nelka Dyrektorka

Drodzy!

Dzięki Bogu i Jego Matce mogliśmy świętować 4 rocznicę naszego Żywego Różańca.

Cieszy modlitwa tak wielu ludzi. Wierzę, że dalej będzie wydawać wspaniałe owoce w życiu Waszym i tych, których polecamy codziennie w intencjach wspólnotowych.

Dziękuję za możliwość spotkania modlitewno towarzyskiego z Jolantą, mamą ś. p. Basi – Barby, która przemierzyła szlak z Warszawy na Śląsk, z Bartkiem – Nierasowym, który przy okazji uwiecznił co nieco na zdjęciach. Dziękuję za łączność duchową, za spotkanie w Warszawie. To umacnia na dalszą drogę.

Dziękuję zarządowi z Anną na czele, za troskę całoroczną, niech Bóg Wam błogosławi.


Chrystus jest naszą mocą i mądrością!  Maryja niech prowadzi nas dalej do Niego!

Ks. Marcin.

_______________________________________________________________

 
Nierasowy agnostyk (dawniej)

Cóż, Jastrzębie to prowincja, może dlatego poza mną zjechała jedna osoba, ale za to jaka, mama śp. Barbary, naszej, już cieszącej się wieczną szczęśliwością Forumowiczki. Na Mszy św. pierwszy raz w życiu spotkał mnie zaszczyt przyjęcia do serca Pana pod dwiema postaciami. Później było miłe spotkanie przy kawie i wybornych ciastach upieczonych na tę okazję przez mamę Basi. Ksiądz Marcin oczywiście zapowiedział, że w maju spotkanie "integracyjne" przy grillu i takie tam ;)

 

 

Kościół Najświętszej Maryi Panny z zewnątrz (ściana boczna )

 

 

 

 

 

Pomnik upamiętniający porozumienia Jastrzębskie, a także tablica ku pamięci ofiar katastrofy z 10.04.2010r

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Msza św. w intencji członków ŻRFF i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

 

 

Taka jeszcze ciekawostka figura św. Barbary wykonana z...bryły węgla.

 

Filmowanie nigdy nie było czymś co mnie kręci, lubię robić zdjęcia, dodatek w postaci trybu wideo w swoim aparacie traktuję jako ciekawostkę,więc jakość taka sobie, ponadto mikrofon wbudowany mocno zbiera dźwięk pracy samego aparatu. Uznałem jednak, że warto to również pokazać, pobłogosławienie różańców, jeden z nich dostałem na pamiątkę :)

 

 

 

 

 

Relacja z Warszawy:

W dniu 10 marca 2012 r. w Warszawie odbyło się spotkanie Płatków oraz sympatyków Żywego Różańca Forum Frondy z okazji 4. rocznicy powstania ŻRFF.

W spotkaniu tym uczestniczyły Płatki Żywego Różańca w składzie: Anika, Éowina, Esperance, Hilda Srebrna i Tabula Rasa, a także jego sympatycy: Lenia oraz Kamil.
Wydarzenie to rozpoczęliśmy udziałem we Mszy św. sprawowanej  w kościele pw. św. Klemensa przy ul. Karolkowej, łącząc się duchowo z uczestnikami obchodów Rocznicy w Jastrzębiu Zdroju.

Następnie udaliśmy się na agapę, w czasie której m.in. wspominaliśmy to, jak trafiliśmy do ŻRFF i dzieliliśmy się owocami tego pięknego dzieła.
Mamy nadzieję za rok uczestniczyć w kolejnej – piątej już - rocznicy powstania ŻRFF.

 


Ania i reszta towarzystwa